3 BEYİNDEN YARARLANARAK 2021 YILINI NASIL BAŞARILI GEÇİREBİLİRİZ?

Prof. Dr. Atila BAĞRIAÇIK

Ulusal ve Uluslar arası Ar-Ge ve Yenilik Hibe

Fonları Uygulayıcısı, YMM, Öğretim Üyesi

www.abdanmerymm.com
abdanmer@gmail.com

04/01/2021

 

 

Benim bakış açım, varsayım ya da uygulamada doğrulanacak hipotez adımlarım şöyle:

– 2021 yılı için güzel şeyler hayal etmek ve zihnimizde inanç ve kararlılıkla takip etmek. Bu hayaller 1. Beyin olan Neokorteks’te yer alır.

– Bu hayaller için yeni araç, yöntem, usul gibi iş planları yapar, en azında zihinsel düzeyde tasarım provasını yürütürüz. Bu eylemler 2. Beyin olan Limbik’te gerçekleşir ve duygu hissederiz ( bilinçaltı hayal ile gerçek arasındaki farkı ayırt edemez). İçsel duygu ile düşüncelerimiz örtüştükçe pozitif his elde ederiz.

Eylemlere devam ettikçe 3. Beyin olan Serebellum’a geçilerek alışkanlık kazanılması için yeni işletim sisteminin yaklaşımının kaydı yapılır. Alışkanlığa ve çalışma ile tekrara devam ettikçe bilinçaltında yeninin eskiye karşı üstünlüğü sağlandığında, hayalimizin fiziksel gerçekliğe ulaşması için dışa kuantum alanına geçerek, dikkat ve gözlemle dalgacıklardan istediğimiz fiziksel partikülleri oluştururuz.

Burada görüldüğü gibi farkındalık ve yeninin sürdürülebilirliği var. Bu süreci keser, arasıra uygularsak hiçbir iyileşme olmuyor ve yerleşmiş bilinçaltındaki beden zihni, bilinçli zihnin kontrolünü eline geçirerek, bizi hasta ediyor. Tercih bizim. Yenilik için zaman, enerji ve çalışma gerekiyor.

PROJELERLE SAĞLIKLI VE MUTLU OLMAK, Projelerdeki mantıksal süreç adımlarında yukarıda tanımlanan safhalar yer alıyor. Bu bakımdan benim tezim, proje yapan sağlıklı ve mutlu olur. Güzel projelerle 2021 yılının sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesini dilerim.