AR-GE MEDİTASYONUNUN ÖNEMİ NEDİR?

Prof. Dr. Atila BAĞRIAÇIK

Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Hibe Fonları,

Tasarım/Ar-Ge Merkezi Uygulayıcısı,  YMM

www.abdanmerymm.com

abdanmer@gmail.com

07/04/2021

 

 

 

Firma yetkilileriyle ilk yüz yüze ya da dijital Ar-Ge, tasarım ve yenilik toplantısı yaptığımızda, ihtiyaçlarına uygun projenin mantığını, faydalarını, proje yazmalarını, ilgili kuruma gönderilmesini, denetimini, onaylanmasını, rapor yazıp havalenin gelmesini ve başarı belgesiyle diğer türev projelere girişlerinin sağlanmasını, rekabetçi olacaklarını hayal etmelerini ve süreçleri zihinlerinde tecrübe olarak canlandırmalarını hedefliyoruz.

 

– Bir anlamda Ar-Ge meditasyonu yapıyoruz. Yetkililerin zihinlerinde proje ile ilgili net bir VİZYON elde etmelerini ve bu vizyonun süreçlerini hayal edip zihinlerinde tecrübe olarak yaşayıp pozitif duygu hissetmelerini, daha fiziksel gerçeklik yaşanmadan düşünce ve duyguda BİR OLMA HALİNİ YAŞAMALARINI hedefliyoruz. Bu ilk toplantıda PROJENİN NE OLDUĞU hakkında net bir vizyon geliştirilmesi gerektiğini, ancak PROJE KABULÜNÜN NASIL OLACAĞINI Kuantum alanındaki her şeyin varlığını harekete geçiren ÜSTÜN EVRENSEL SONSUZ ZEKAYA bırakıp, teslim olmalarını sağlıyoruz. Sonucu kontrol etmemeyi ve bilinçaltındaki eski tecrübelere dayalı negatif duyguları düşünmeyerek bu konuda HİÇLİK yaşamalarını sağlıyoruz.

 

– Böyle bir Ar-Ge meditasyonu kuşkusuz bizler kadar firma yetkililerinin de projeye odaklanmalarını, toplantı sırasında başka işlerle ilgilenmemelerini, proje hayali ve tecrübesini diğer günler içinde zihinlerinde taşımaları gerekiyor. Tecrübelerimize göre, ilk toplantı sırasında başka iş ve telefonlarla ilgilenen yetkililerin projelerinin çoklukla reddedildiğini gözlemliyoruz.

 

– İlk toplantıya başladığımız ana göre, toplantıdan kalkarken içsel farkındalığın gelişmesi gerekiyor, eğer aynı kalıyorsa işimiz zor.