MEVCUT SIKINTI VE SORUNLARIMIZI NASIL AŞARIZ?

Prof. Dr. Atila BAĞRIAÇIK

Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Hibe Fonları,

Tasarım/Ar-Ge Merkezi Uygulayıcısı,  YMM

21/04/2022

 

 

– Popper’e göre hayat her şeyden önce ve her şeyin üstünde sorun çözmektir. Çözüm için önce mevcut sorunun neden ve sonuçlarını verilere göre belirleyerek, arkasından uygun çözüm önerilerine ve uygulamalarına geçeriz.

 

– Sorunu sorun olmaktan çıkaracak uygun fikirleri bilinçli zihnimizde provasını yaptıktan sonra sıra yeniliği yaratacak çözüm önerisine gelmektedir. Çözüm önerisi birçok yöntemler arasından uygun olanı seçme süreci olup, hayal gücü ve yaratıcılık gerektirir. Bana göre yaratıcılık için bilim ve dini bilgileri ortak bir platformda buluşturarak elde edilecek fikir, bakış açısı, tasarım ve uygulamanın daha doğru yol olduğunu deneyimlerimle doğrulamış bulunmaktayım.

 

– İlk videomuzda sorun tespiti ve çözümünde bilimsel açıklamalar yapılmış, ikinci videoda konuyla ilgili Kur’an Ayetleri anlatılmıştır.

– “Yenilik Projelerinde İçsel Varlığımızın Önemi” İsimli son videomuzda da ortak platformdan elde edilen bilgilerin, yenilik ve yaratıcılığın yenilik projelerinin hangi safhalarında nasıl uygulanabileceği konusunda detaylı açıklamalar yaparak başarı şansımızı nasıl arttırabileceğimiz anlatılmıştır.

 

– Ücretsiz olarak izleyeceğiniz bu çalışmanın başarılı, sağlıklı ve huzurlu olmada farkındalığımızın ve ruhsal tekamülümüzün gelişmesine katkıda bulunacağına inanmaktayım.

 

https://www.udemy.com/course/sikinti-ve-sorunlarin-cozum-anahtari-disarida-degil-icimizde/?referralCode=D459E922743D33B370FF